ІНТИМНИЙ ЩОДЕННИК ГОЛЛІВУДУ. Прикрашати своє тіло татуюваннями любили ще давні племена. Тату, по суті, стали першим одягом людини, адже подібний спосіб «прикривати наготу» було винайдено задовго до самого одягу.

Пізніше вкривати себе татуюваннями вважали непристойним: у освічених європейців це асоціювалося з пережитками варварства, а в середині минулого століття навівало думки про тюремні нари. Імена власні на кшталт «Вася» красувалися на руках представників пролетаріату, а слоган «Не забуду матір рідну» став своєрідною класикою жанру. До кінця 80-х усе круто змінилося, і татуювання перетворилося на атрибут просунутого народу, до розряду якого так люблять зараховувати себе голлівудські світила. 

Тіло відомого матюкальника Коліна Фаррела прикрашає напис «Люблю байдуже кого»: ця фраза стала відбитком сутності актора, котрий змінює коханок, як рукавички. Пояснюючи зміст сказаного, Колін нахабно шкірився: «Скільки разів я був закоханий, я знаю точно, а решта — просто секс». Сьогодні цьому молодцю пророкують звання чергового Джеймса Бонда, оскільки попередній агент 007, Пірс Броснан, побажав піти на пенсію. Сам Колін стверджував, що подібна перспектива його не спокушає. Зате Македонського він зіграв із задоволенням, і тепер нашому красеню доводиться розповідати не про дівиць, а про численні гей-сцени у фільмі «Олександр»: великий полководець був дуже небайдужий до свого друга Гефестіона; а от чи прикрашало його тіло татуювання, науці достеменно невідомо. 

Інший любитель татуювань відомий світу як Джонні — схоже, його до старості називатимуть зменшувальним ім’ям, хоча недавно містеру Деппу перевалило за сорок. Тату на своїх шкірних покровах Джонні залишав після будь-якої значної події, забиваючи при цьому журналістам баки: «Це мої дивацтва, і якщо зі мною відбувається щось примітне, я роблю собі надріз на пам’ять». Щоправда, коли Депп повів під вінець французьку старлетку Ванессу Параді, ніякого сліду на тілі на пам’ять про цю подію він не залишив. Одружився, зробився розсудливим, завів дитину і став патякати про те, що давно мріє переїхати на ПМП до Європи, оскільки США на чолі з Бушем його категорично не влаштовують. І оскільки Буш затримався на американському престолі ще на чотири роки, Джонні має шанс зробити собі свіженьке татуювання протестантського штибу і пошукати затишну віллу на французькій Рив’єрі. 

А от Мелані Гріффіт, яка відчайдушно молодиться і вдає діву, ніяк не намилується своїм чоловіченьком Бандерасом. Тому її руку прикрашає зворушливий напис Antonio, і всі ми розуміємо, про кого йде мова. Злі язики пащекують, що Мелані, котра старша від благовірного на кілька років, піддавала себе не лише процесу татуажу, а й косметичним операціям: збільшувала груди, впорскувала колаген і робила підтяжки. Певне, Гріффіт вважає, що коли Антоніо піде наліво, на особистому фронті їй мало що світить. От і намагається утримати біля себе Бандераса татуюваннями та періодичними сценами ревнощів.

І якщо вже ми заговорили про чудеса пластичної хірургії, то гріх тут не згадати Анджеліну Джолі. Деякі дамочки з особливою гордістю несуть назустріч публіці свій видатний бюст, у той час як головним козирем цієї голлівудської принцеси залишаються її знамениті губи. Не беремося стверджувати, що в них щось впорснуто, тим більше що мова зараз піде не про лінію рота, а про численні лінії, котрі прикрашають її божественне тіло.
Татуювань у Анджеліни вистачить на цілий полк. Одна із найоригінальніших красується у зірки на плечі і являє собою напис мовою давніх кхмерів: ці чорні вертикальні рядки мають захищати акторку від лихого ока. 
Перші тату у Джолі з’явилися 2000-го, після того як вона несподівано для всіх уклепалася в престарілого актора Білла Боба Торнтона, вискочила за нього заміж і на честь цієї події зобразила на собі відразу три малюнки. На її лівому передпліччі було написано Billy Bob, на правому зап’ясті — зашифровані любовні рядки на честь річниці весілля, а на інтимному місці трохи нижче талії — якесь хитромудре послання, зміст якого вдалося розшифрувати лише тим, хто отримав доступ до вищевказаної частини тіла Анджеліни. 
Втім, попри всі спроби, зберегти шлюб не вдалося. Розставання було бурхливим, і, здобувши свободу, Джолі пообіцяла витравити всі нагадування про Торнтона зі своєї шкіри. Невідомо, чи виконала зірка обіцянку, однак любовна маячня на честь колишнього чоловіка — далеко не єдине послання світу, котре прикрашає її. Так, на правій руці акторки розташувався японський символ хоробрості, на лівому зап’ясті — літера Н, присвячена брату, однак шедевром цієї колекції, безсумнівно, є цитата з класика американської літератури Теннесі Уїльямса: «Моління за диких серцем, ув’язнених у клітках». 
На цьому пригоди зірки не закінчуються: недавно вона прикрасила себе новим малюнком. Для цього акторка вирушила в Банкок до знаменитого на всю Азію майстра Сампонга Канфая. Він почаклував над Анджеліною усього дві години, після чого на її спині з’явилося 30-сантиметрове зображення тигриці. По закінченні роботи майстер, як стверджують журналісти, котрі спостерігали за процесом, виконав якийсь ритуальний гімн, після чого намальована тигриця набула небаченої містичної сили.

Джуд Лоу у світі кінематографу вважають особистістю респектабельною, проте і цей денді не встояв перед спокусою. Зірка «Талановитого містера Ріплі» та «Холодної гори» наніс на внутрішній бік лівого зап’ястя татуювання на честь коханої, акторки Сенді Фрост. Джуд, названий так на честь пісні «Бітлз» Hey, Jude, не став скромничати і написав на власному тілі фразу, котра складається з 37 літер: «Ти прийшла й усіх завела, сексуальна Седі». Тільки не думайте, що ці слова звалилися на нього зі стелі. Вирішивши не порушувати сімейні традиції, актор запозичив рядок із пісні усе тих же «Бітлз» Sexy Sadie, вважаючи, що таким чином доведе свою оригінальність не лише коханій жінці, а й усьому білому світу.

І нарешті, кілька слів про так зване «Братство каблучки», до складу якого входили всілякі хобіти, ельфи та гноми. Зйомки трилогії за романом Толкієна Lord Of The Rings розтяглися на тривалий час, і дев’ять акторів, які виконували ролі учасників братства — а серед них були такі відомі особистості, як Орландо Блум, Вігго Мортенсен і Шон Бін, — зобразили у себе на стегні цифру 9… ельфійською мовою. Домовилися нікому про це не розповідати, і тільки хобіт Фродо, він же Елайджа Вуд, засмутив друзів, похвалившись тату перед багатомільйонною аудиторією в телешоу Access Hollywood. Цей учинок до глибини душі образив інших татуйованих героїв, які відтоді на Елайджу надулися і затаїли деяку образу. 

Хай би там як було, сьогодні тату розцінюють як витвір мистецтва і своєрідний модний аксесуар. Їх можна читати, мов книгу: дізнаватися про минуле людини, її характер, звички та схильності. Тому прикрашайте себе, якщо хочете. Пам’ятайте тільки про одне: згодом малюнок може набриднути, а от виводити татуювання — і це вам скаже будь-який майстер — значно складніше, аніж наносити.

Олександра ЛОПАТА