Уявіть собі, що ви збираєтеся на гірськолижний відпочинок у Карпати. Берете саквояж, складаєте речі, чистите лижний комбінезон, заряджаєте фотоапарат…

А тепер уявіть собі, що хтось у цей момент теж збирає саквояж на лижню в Карпати, але окрім змінної білизни й теплого шалика бере ще й прапори, повітряні кульки, рупор і, що зовсім насторожує, мотузку.

На спорядження Діда Мороза зовсім не схоже, та й за календарем уже зовсім не актуально… І тут за законами жанру я повинна б відкрити завісу таємниці і сказати щось на кшталт: «Ой, забула! Це ж «наша лягушонка в коробчонке» на лижах покататися зібралася!» Але ні, фольклорному вимислу тут не місце. Це царство реалізму та здорового відпочинку.

Уявіть собі українське представництво Раю на Землі — Карпати! Славське! І як багато в цьому звуці для гірськолижника злилось! Для південних регіонів країни пояснимо: Славське — це найвідоміший у країні гірськолижний курорт, це здравниця для зблідлих офісних працівників і змучених веселими студентськими буднями гризунів граніту науки. Сорок відсотків усіх відпочиваючих у горах вибирають Славське. А DJUICE, у свою чергу, вибирає відпочиваючих. Вибір цей обіцяє вам, шановна публіка, силу-силенну приємних миттєвостей і свіжого досвіду. 

Що?! Ви не катаєтеся на лижах? Не вмієте?! От вас нам і треба!

Перші лижі було виготовлено на території у Фінляндії та Швеції більш ніж 5 тисяч років тому. Вони були коротшими й ширшими за сучасні і виготовлялися з одного шматка дерева, як правило з волоського горіха. Починаючи з минулого століття, лижі почали виготовляти з пластика чи кількох сортів дерева. Древні використовували лижі лише як транспортний засіб. У наші ж дні лижі — це спорт і відпочинок. Дуже недешевий, але такий захоплюючий! Фахівці радять починати заняття винятково з інструктором, котрий вкладе у ваші кінцівки та голову весь обсяг необхідних знань про безпечну й кайфову лижню. І не надумайтеся уявляти, що катання на лижах скидається за складністю на вищу математику — нічого подібного! До екстріму дійдете чи ні — це питання особистого вибору, а от покататися по рівному й уторованому спуску, плавно похитуючи стегнами, — це питання кількагодинного навчання у грамотного інструктора.
 

 

Ранок. Кришталево чисте повітря. Небо. Сонце. Голос: «Всім. Всім. Всім. Ми навчимо вас кататися на лижах! Легко й безкоштовно! Розважимо й розвеселимо! Підтягуйтеся до нас». Приблизно так починався ранок у Карпатах-2005.

Наприкінці січня-початку лютого DJUICE відкрив майстер-клас на лоні природи. Всі бажаючі абоненти DJUICE, і старий і молодий, безкоштовно навчалися катання на лижах. Досвідчені й дуже гірські інструктори взяли на себе місію навчання мас легкого ковзання по поверхні гір. Для порівняння, на курортах Каліфорнії такий майстер-клас обійшовся б вам, у середньому, у 70 американських гривень за одне заняття. А в рідній неньці зовсім «за так» вас, як то кажуть, поставлять на лижі і навчать ширяти під небесним склепінням по білому снігу. Екстаз і тільки! Хоча ні. Ще конкурси розвеселі від спеціально навчених масовиків-витівників: сніжний тир, кохання зі зв’язаними ногами (ось навіщо мотузочка) і класична слов’янська забава — гра в сніжки. 

У результаті цієї акції DJUICE питома вага здорового духу в країні збільшилася, колір обличчя нації поліпшився і набув свіжого відтінку. Жарти геть! Фахівці стверджують, що лижі — це панацея для жертв синдрому хронічної втоми і для бажаючих скинути зайву вагу. Крім іншого, катання на лижах покращує кровообіг і роботу опорно-рухового апарата, а що вже гарна лижня робить з імунітетом!.. Недарма лижний спорт вибирають президенти, принцеси й кумири. Від гарної лижні ніколи не відмовиться Земфіра, Кейт Раян, Жан-Клод ван Дамм і навіть палке серце бразильця Рубенса Барікелло уражене цим здоровим захопленням. А от принцеса Монако Кароліна, певне, прогуляла майстер-клас для лижників-початківців від DJUICE і пошкодила ногу, катаючись кілька сезонів тому в Австрійських Альпах. Її приклад має снитися вам у нічних кошмарах, і коли DJUICE наступного разу організує таку акцію безкоштовного навчання лижної справи, потрудіться вже, опиніться в Карпатах! 

До речі, побутуючу в народі думку про певну кастовість цього виду відпочинку спростує хоча б одна поїздка на лижний курорт. Бувало, вийду на гірку, обведу допитливим поглядом округи, і таке почуття «несамотності» виникне, що здається, у припорошеній зимовим брудом столиці взагалі народу не залишилося. Усі виїхали на засніжені гірські курорти і поділилися на тих, хто з впевненістю в голосі кричить: «лижню», і тих, хто ще хитаючись, але вже стоїть на лижах. Зимові курорти — це ж окрема графа любовних мемуарів. Тут, за неправильного поводження зі спорядженням і невиправданим ризиком, розбиваються не тільки кінцівки, а й серця! Гра гормонів неминуча, коли мова заходить про такий розкішний відпочинок! Тут знайомляться, невимушено спілкуються і проводять час зовсім, здавалося б, різні люди. А головне, з облич не сходять усмішки, в очах відбиваються промені сонця… А коли повертаєшся з такої відпустки, почуваєшся табулою расою, чистим аркушем формату А4 із тієї лише різницею, що тобі вже не так страшно, що життя на цьому аркуші напише. Завжди є можливість поїхати в гори, покататися на лижах і змити із себе земні турботи.

І хай прибуде з нами сніг!!!

Валерія ПЕРКОВА