У середині червня 2005 року ринок гоночних іграшок буквально вибухнув після виходу в реліз нової гри, котра відразу ж стала мегапопулярною, — Juiced.

Попри те, що гра вийшла із запізненням приблизно на півроку, вона моментально завоювала серця сотень тисяч любителів комп’ютерного рейсінгу, відвоювавши значну частку у визнаного гранда цього жанру — Need for Speed.

Дія гри відбувається на вулицях Лос-Анджелеса. Ви — перспективний стріт-рейсер, хоча за душею у вас немає практично нічого. Вам необхідно створити власну команду гонщиків, разом із якими ви повинні стати непереможним тімом і завоювати гоночний Лос-Анджелес.

Навіть попри те, що гра написана маловідомим розробником, відразу хочемо відзначити її плюси. Передусім, це величезний вибір машин і їхніх найрізноманітніших модифікацій. Хороше враження справляє графіка іграшки, хоча назвати її ідеальною все ж складно. Крім цього, граючи в Juiced, ви відчуваєте масу позитивних емоцій від звукового супроводу. Звук дійсно відмінний, і ви зрозумієте це, коли встановите гру на своєму комп’ютері. Маса вражень залишилося від мережних можливостей гри: ви можете грати не тільки по мережі, а й в Інтернеті. Враховуючи дещо тупуватий штучний інтелект Juiced, це відмінна можливість урізноманітити гру, граючи з живими суперниками з будь-якої точки земної кулі.

Але давайте по порядку.
Запускаючи гру, вам доведеться створити свого героя. Інакше кажучи, вибрати нік, прапор і… мобільний телефон. Мобілка знадобиться в майбутньому, щоб підтримувати свій комунікатив, зв’язуючись із суперниками та партнерами.
Режими гри практично стандартні. Нічого нового, на жаль, ми не знайшли. Назви теж, знайомі кожному: «Кар’єра», «Аркада», «Своя гра» і «Гра по мережі». Juiced-івську «Кар’єру» швидко не пройти — що далі граємо, то тяжче доводиться. У кар’єрі все «заточено» під один алгоритм — «перегони» і «тюнінг». Ігнорувати тюнінг не вийде з однієї простої причини: не вдасться зробити власне кар’єру, тобто перемагати.

«Аркада» являє собою перегони, кожен тур яких складається з п’яти заїздів. Взяти участь у наступних перегонах можна лише пройшовши попередні.
Мережна гра — просто блиск. Надзвичайно захоплює через те, що, як ми вже писали вище, штучний інтелект комп’ютерних суперників залишає бажати кращого.

До речі, Juiced мала вийти ще торік. І випускати її мусила компанія Acclaim — та сама, котру пам’ятають усі, чий ігровий досвід перевищує 10 років. Це була перша компанія, котра випускала дійсно цікаві ігри-перегони. На жаль, вона збанкрутувала саме наприкінці 2004 року. 
Локалізована російська версія з’явилася в продажі з 4 серпня 2005 року.

Тестували гру ми на такій платформі:
Pentium 4 3,4 GHz
RAM — 1Gb
Video ATI Radeon X600
Операційна система — Windows XP SP2 Corporative.
Попри це, системні вимоги від виробника значно скромніші:
Pentium III 933 МГц
256 Мб пам’яті
3D-прискорювач із 32 Мб пам’яті
2,1 Гб на вінчестері

На закінчення хотілося б коротенько розповісти про найкращі, на думку експертів минулої виставки Electronic Entertainment Expo E3, ігри минаючого літа-2005.
Найкращою грою в жанрі action стала Battlefield 2. Вийшла у світ гра 21 червня і моментально завоювала серця любителів не тільки постріляти, а й вести серйозні командні мережні баталії.

У номінації «найкращий adventure» перше місце посів старий добрий Myst, але з доданою цифрою V. Отже, зустрічайте — Myst V: End Of Ages. Виходить у серпні цього року, повністю реінкарнована в 3D із усією своєю футуристичністю й античністю.

Найкращою стратегією визнано Age Of Empires III від Microsoft, дата виходу намічена на серпень-вересень. Ще не побачивши світ, гра однозначно й одностайно визнана однієї з найгарніших реал-тайм стратегій. Як воно буде насправді, побачимо після релізу. Поки що можна помилуватися демонстраційною версією.

Серед симуляторів найкращою грою визнано The Movies. Студія Hollywood у ваших руках! Ви не тільки управляєте всією студією, а й можете відчути себе справжнісіньким концептуальним режисером, розпочавши роботу зі сценаристом і довівши зйомки фільму до монтажу та фінального складання! Орієнтовні строки виходу у світ — кінець цього року.

А от за найкращий інноваційний дизайн боролися кілька конкурентів, але перемогла гра під назвою Spore від Maxis/Electronic Arts. Графічні еволюції та трансформації вимальовані настільки, що просто перехоплює подих. Я особисто нічого подібного ще не бачив. Однозначно рекомендую здивувати і порадувати око. Демо і ролики вже можна знайти на просторах Мережі, а побачить світ Spore 2006 року. До речі, саме Spore визнана найкращою грою Electronic Entertainment Expo-2005.

/forever