Counter-Strike Source. Про всесвітньо відому й надпопулярну гру Counter Strike не знає хіба що людина, котра взагалі не грає в комп’ютерні ігри.

Якщо ж ви досі не знаєте, що це за гра, то опишемо коротенько. Гра — мережна, грають у неї дві команди (хоч 1 на 1). Команди — це терористи і контртерористи, себто підрозділи спеціально призначення. Види зброї являють собою сучасний вибір від пістолетів типу легендарного Desert Eagle до снайперських гвинтівок — аналогів СВД, а також тактичних щитів, до яких, щоправда, є доступ лише у гравців, котрі грають на боці спецпідрозділу. Сюжетні задачі полягають або в порятунку спецназом заручників, захоплених терористами, або в знешкодженні бомби, встановленої останніми. Простіше кажучи, терористи виступають у ролі активної сторони, коли їм потрібно прорватися на місце закладання вибухового пристрою, котре охороняють спецпідрозділи. Натомість контртерористи діють активно, коли їм необхідно прорватися і врятувати заручників, причому не завдавши їхньому здоров’ю шкоди.
Грі вже п’ять років, але на популярність це ніяк не впливає, більше того — лави шанувальників гри стрімко зростають. І ось зовсім недавно, у зв’язку з випуском Valve Half-Life 2, вийшла нова версія Counter-Strike: Source. Основні відмінності нової версії — оновлена графіка, оновлені карти (місце, де, власне, і розгортаються бойові дії), оновлена фізика та звукові ефекти — рухи гравців і стрільба стали значно реальнішими, а звуки реалістичнішими. 
Отже, якщо ви ще жодного разу не грали в Counter-Strike — обов’язково спробуйте, це «чіпляє»! Якщо ж ви прекрасно знаєте про що мова, але поки не бачили Counter-Strike: Source, сміливо качайте її і починайте грати — сервери в Україні вже є!

 

Сіала — друге дихання НВН.
Чи бачив хтось із вас Neverwinter Nights, гру, заслужено звану класикою жанру RPG? Якщо бачили — ви зрозумієте, про що я. Якщо не бачили — купуйте негайно і сідайте за комп’ютер, морально приготувавшись до виривання з життя на кілька тижнів чи навіть місяців. У даному описі мова піде про те, що є головною перевагою цієї гри, про те, що слід рекомендувати і новачкам, і метрам — її неперевершені в даному жанрі можливості багатокористувацької гри онлайн, а також одну з найкращих у російськомовному інтернеті демонстрацію цих можливостей — Сіалу.
Що таке Сіала? Як розповідає одна дуже стара і мудра книга: «Спочатку було слово…». Був молодий і талановитий письменник-фантаст Олексій Пєхов. І була створена ним трилогія «Танцюючий у тінях», котру (до речі), я теж радив би прочитати кожному. І була група ентузіастів, які вирішила створити на основі цієї трилогії свій власний, живий, справжній світ. Світ, у котрому кожен із гравців міг би грати власну роль, міг би бути мандрівним лицарем або розбійником, магом чи воїном, ельфом або гномом… Світ, продуманий автором (і доповнений розробниками) настільки докладно й гармонійно, що здається дійсно існуючим.
З якою метою Неназваний збирає своє військо за гірськими перевалами на півночі? Що спільного орки мають із темними ельфами? Хто такі Бездушні Єгері та Веселі Повішеники? Навіщо Бобровим Шапкам дворучні мечі? Що за зло ховається в Заборонному кварталі? Чому іноді в столиці Валіостра з’являються демони? Які таємниці зберігають архіви королівських Пісочників і похмурі підземелля гробниці рас Храд Спайна?
Все це можна дізнатися з книг. А на Сіалі — ще й побачити на власні очі.
І для цього доведеться витратити чимало часу! Світ великий: він охоплює цілий континент від північних снігових пустель Рачого герцогства до південних лісів Заграби та солоних вод Приозерної Імперії. У ньому чимало великих міст, десятки малих містечок і селищ, таємні храми та капища, фортеці Королівської армії, острови, ліси, підземелля, гори… І будь-хто зможе побувати в кожному з цих місць.
Однак це буде непросто. На необачних подорожуючих чигають розбійники та дикі звірі. Очікують озлоблені на весь світ огри-людожери, безумні жертви свого могутнього в минулому шаманства… Точать у лісах ятагани орки. З підземних склепів і катакомб, відчуваючи наближення зла, виповзають мерці… Тільки великі воїни чи озброєні до зубів загони наважуються вільно подорожувати вдалині від населених областей!
А чи варто подорожувати? Варто — точно. Хоча б для того, щоб побачити зміну варти Королівських гвардійців Валіостра, встати на парапеті Самотнього Велетня поруч із воїнами Диких Сердець, які мужньо стримують тиск із півночі, розкрити секрети Неназиваних, здригнутися від мимовільного жаху, побачивши портал Храд Спайна, за яким панує вічна північ…
Сіала не просто велика й цікава. Цей світ красивий. Цей світ зрозумілий — як приємно почути вимовлене вголос: «Что желаете купить? У меня лучшие скидки в городе!» Цей світ різноманітний настільки, що навіть по спливанні місяця доводиться відкривати для себе дедалі нові його особливості, не помічені раніше. А музика… Деякі треки варті того, щоб їх записати окремо і грати знову й знову.
Тож точіть мечі, відважні воїни! Готуйте свої закляття, могутні чаклуни та чарівники! Таємниці Сіали чекають вас! Більш докладну інформацію про Сіалу, її творців, її прихильників, її можливості та багато іншого можна знайти в інтернеті, на офіційному сайті Сіали.

«Космічні Рейнджери 2: Домінатори»
«Космічні Рейнджери», випущені 2002 року владивостокською студією Elemental Games, сьогодні отримали продовження. І слід зазначити — дуже пристойне. Із суттєвих змін у геймплеї — новий RTS-режим, але це абсолютно не позначається на інших елементах «КР2». 
Основа гри — абсолютна свобода вибору. Дозволено робити буквально все. Будь-яку частину гри можна зробити для себе основною і просто забути про існування інших. Якщо подобаються космічні бої — на економіку й аркади можна не звертати уваги. Якщо перевага віддається квестам чи аркадам — можете лише скрупульозно виконувати завдання чи шукати чорні діри, залишивши перемогу над противником іншим рейнджерам. 
Противник у грі змінився, але майже не змінилася його поведінка. Відповідно до сюжету, дії відбуваються через 200 років по закінченні першої частини. Миру в галактиці тепер загрожують домінатори, і Галактична Рада знову звернулася по допомогу до рейнджерів.
Інтерфейс повністю перероблений, тепер його можна оцінити просто на «відмінно». Стало доступним отримання інформації про ціни без посадки на планету, сканування сусідніх кораблів в ангарах, торгівля безпосередньо у відкритому космосі і багато іншого. Кожне вікно в грі отримало кнопку, котра дозволяє скинути всю потрібну інформацію в бортовий комп’ютер. Усе зроблено задля зручності гравця, і зроблено дійсно блискуче.
Доступне обладнання й озброєння можна удосконалити і модернізувати. Розмаїття апгрейдів досягається за допомогою мікромодулів, які розробляють у наукових лабораторіях. Найближчий аналог мікромодулів — коштовні камені в Diablo II. Порівняне з кількістю видів зброї в Diablo II і число різних варіантів зорельотів — їх просто дуже, дуже багато, буквально на будь-який смак. Кораблі різняться також кількістю слотів, призначених для артефактів і обладнання. Непотрібні в даний момент речі можна залишати на планетах і станціях.
У рейнджерів з’явився досвід, який нараховують за вдалі дії в боях і торгівлі. Протоплазму з першої частини замінили ноди, їх ви можете обміняти на мікромодулі.
Квестова частина гри дуже різноманітна, завдання складні, цікаві і дуже захоплюючі. Стилістика — від звичайних логічних задач до action і цілих міні-стратегій. У вільному завантаженні із сайта розробників доступний конструктор квестів — тож усі любителі текстових адвентюр нудьгувати точно не будуть.
Взагалі про цю гру можна розповідати ще довго, але навіщо — якщо можна в неї грати?! Всесвіт став більшим, насиченішим і цікавішим, гра буквально пронизана духом свободи! Панове рейнджери, полювання на домінаторів відкрито!

Хочеться також не залишити без уваги тих, у кого ще немає комп’ютера, але вже є телефон. 2 нові JAVA-гри, котрі не зможуть залишити вас байдужими: 
Super Putt Classic — позамежна гра в міні-гольф, із реалістичною фізикою, дуже зрозумілим інтерфейсом і тримірною перспективою, забезпечить вам довгі години задоволення.
Fatal Force — дія гри відбувається, не повірите, у Сибіру, де ви граєте за росіян, і рятуєте нашу планету. Від інопланетян, звісно ж. Принадність гри, окрім усього іншого, полягає в тому, що в неї можна грати по мережі: із друзями через Bluetooth, з рештою світу — через WAP.

/forever